» Kargo ve Taşıma Bilgileri

TESLİMAT ŞARTLARI

 

GENEL HUSUSLAR
 
STOK
 
Firmamız ofis mağazacılığı değil gerçek mağaza ve stoklarına dayalı bir sanal mağazacılık çalışması içerisinde de olsa, gün içerisinde gerçekleştirebildiğimiz yüklü toptan satışlar nedeniyle tüm ürünler stoklarımızda bulunmayabilir. Sepete Ekle butonu aktif olan ürünler bu ürünün stoklarımızda olduğunu yada kısa sürede tedarik edilebileceğini göstermektedir. Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında çok nadiren de olsa bulunmayan ürünler olabilir. Bu durumda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Herhangi bir şekilde stoklarımızda bulunmayan bir ürün için kredi kartı ile ödeme yapılırsa ürün bedeli iadesi istenmesi durumunda iade sipariş iptali bankalar arası mahsuplaşma nedeniyle hemen gerçekleşmeyebilir. İptal edilen kredi kartı ödemesinin karta iadesinin süresi banka prosedürlerine uygun olarak yapılır. Bu durumda meydana gelebilecek gecikmelerden Kuaför PAZARI sorumlu tutulamaz.
 
TESLİMAT SÜRESİ
 
Kuaför PAZARI,  alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Ayrıca gerekli görüldüğü takdirde siparişte alt sınır gözetilmeksizin siparişleriniz Banka Güvenlik Onayından geçirilebilmektedir. Bu işlem kredi kartlarınız ile kötü niyetli 3. kişilerin alışveriş yapmasına engel olmak amacıyla yapılmaktadır. Bu durum ise teslimat süresinin bir gün uzamasına sebep olmaktadır. Bunu anlayışla karşılamanızı dileriz. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edildikten sonra en erken 1, en geç 3 iş günü içinde ulaştırılacaktır. Kargo süresi şehrinizin İzmir'e uzaklığına göre farklılık göstermektedir.
 
HAFTA SONUNDA SİPARİŞLERİ
 
Cuma günü saat 15:30'dan sonra verilen siparişler, Cumartesi günü işleme alınır. Cumartesi günü saat 11:30'dan sonra verdiğiniz siparişleriniz ise Pazartesi günü işleme alınmaktadır. Resmi tatil arifesi cumartesi günü olarak işlem görür ve resmi tatillerden önceki gün saat 11:30'dan sonra verilen siparişler resmi tatilin sona erdiği iş günü içerisinde işleme alınır. Pazar günleri ve resmi tatillerde kargoların çalışmaması nedeniyle sipariş işlemleri ve kargo işlemleri yapılmamaktadır.
 
SİPARİŞ İPTALİ 
 
Kuaför PAZARI stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını saklı tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 iş günü içerisinde oluşan fark iade edilir. Ödeme kredi kartı ile yapılmışsa iade işlemi kredi kartına yapılacaktır. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı Kuaför PAZARI sorumlu tutulamaz. Genelde iadeler bankalar arası mahsuplaşma sebebiyle kredi kartlarına 72 saat içerisinde yansımaktadır. 
Ürün iadeleri mutlak surtle iade formu ile ve ürün faturası ile birlikte yapılacaktır. İade ödemeleri, siparişte kullanılan ödeme yöntemine bakılmaksızın, fatura sahibinin adına kayıtlı bir Banka IBAN numarasına gerçekleştirilecektir. İadeler ile ilgili detaylı açıklama Garanti ve İade sayfasında açıklanmıştır.
 
ÜRÜN RENK & AKSESUAR SEÇENEKLERİ
 
Siparişini vermiş olduğunuz ürünün alt açıklamasında renk seçeneği yoksa veya sipariş not kısmına ek bilgi olarak renk konusunda tercih veya açıklama yapılmamışsa stoklarda mevcut olan ürün gönderilir. Ürün fotoğraflarına dekoratif olarak konulan aksesuarlar ürün fiyatlarına dahil değildir. Ürün açıklamasında aksesuar hediyeli olan ürünler özellikle belirtilmektedir. Açıklama olmayan aksesuarlar satışa sunulan ürüne dahil değildir. Özel sipariş olarak üretimi yapılan mobilya vb. ürünlerde iade kabul edilmemektedir.
 
ADRES:
 
Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Mobil cihazlar ile gerçekleştirilen siparişlerde otomatik tamamlama nedeniyle hatalı adres yazımları gerçekleşebilmektedir. Lütfen adresinizi yazdıktan sonra okuyarak teyit ediniz. 
 
SİPARİŞ HATALARI
 
Kargo'dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Ürünün irsaliyeli faturası kargo poşetinin üzerinde yer alan şeffaf cepte yer almaktadır. Lütfen faturayı saklayınız. Fatura olmadan garanti ve ürün iade talepleri işleme alınmaz. Kapıda ödemeli ürünlerde kargo firmaları ürün bedelini tahsil etmeden ürünün açılmasına izin vermemektedir. Ürünler kargoda gerçekleşebilecek hasarlara karşı Kuaför Pazarı garantisi altındadır. Ürün elinize hasarlı ulaşırsa lütfen aynı gün bizimle iletişime geçiniz. Teslimat tarihinden itibaren 14 gün ve daha fazla zaman geçmiş siparişlerde ürünün hasarlı teslim edildiğine dair itirazlar kabul edilmez. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve ürünü teslim almayınız. Hatalı ya da sorunlu kargoyu veya ürünü teslim almayınız. Kuaför PAZARI kargodan önce  ürünlerini hatalara ve arızalara (paket ve ambalajı imkan veren ürünleri) karşı kontrol etmektedir. Eğer ürününüzde herhangi bir hasar, arıza ya da eksiklik (ürün açıklamalarında belirtilen hediye ya da aksesuarlardan) olduğunu düşünüyorsanız kargoyu teslim almayınız, bizimle irtibata geçiniz.
 
KARGO ÜCRETLERİ
 
Ücretsiz Kargo Kampanyasına sahip ürünler hariç tüm ürünlerde kargo ücreti alıcıya aittir. Kargolarınızı anlaşmalı kargo firmamız olan YURTİÇİ KARGO aracılığıyla tarafınıza ulaştırıyoruz. Özellikle farklı bir kargo firması üzerinden teslimat isterseniz bunu sipariş notuna belirtmeniz gerekmektedir. Ancak bu not siparişin, kesinlikle sipariş edilen kargoya firmasına verileceği anlamına gelmez. Anlaşmalı olmadığımız kargo firmaları ile gönderilen paketlerde kargo ücreti daha pahalı olabilir.
 
YURTDIŞI VE KKTC SİPARİŞLERİ
 
Kuaför PAZARI  KKTC ve yurt dışına ürün satışı ve gönderimi yapmamaktadır. Yurtdışından ya da Kıbrıs'tan sipariş vermek istediğinizde bunu Türkiye'de ikamet eden tanıdıklarınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır